TOKİ’nin İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde Zeytinlik Mahallesinde planladığı toplu konut projesinde ÇED süreci başladı.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut Dairesi Başkanlığı tarafından, İzmir İli, Ödemiş İlçesi, Zeytinlik Mahallesinde toplu konut projesinin yapılması planlanıyor. TOKİ İzmir Ödemiş projesi kapsamında 468 adet konut, 1 camii Ve 1 adet ticaret merkezine yer veriliyor.

Toplam 57 milyon TL’ye mal olacak proje 601, 603, 610, 612, 1500 ve 1502 parsellerde, toplam 82 bin 532 metrekare alanda yükselecek. Proje kapsamında yapılacak konutlar için 339 araç kapasiteli otopark yapılacak. Otoparkın tamamını açık otoparklardan oluşacak.

Proje alanının batısında dere, yol ve konut bulunmakta, doğusunda, kuzeyinde ve güneyinde tarım arazileri ve hazine arazisi bulunuyor. Faaliyet alanına en yakın konut, alana yaklaşık 70 metre mesafede bulunuyor.

2020 yılı Haziran ayı gibi tamamlanması planlanan projede yatırımın tamamlanma süresi satış hızına, mali kaynakların özelliğine ve ülke ekonomisine bağlı olarak değişiklik gösterebilecek olup, tahminen 2020 yılının ortalarında dairelerin tamamının inşaatının bitirilmesi ve söz konusu konutların bu tarihten itibaren tamamen yerleşime açılması planlanıyor.