Antalya Büyükşehir Belediyesi Sedir Spor Kompleksi inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalya’yı bir spor kenti yapma hedefi doğrultusunda inşaatına başlanan 20 milyon lira yatırım bedelli Sedir Spor Kompleksi’nin kaba inşaatı tamamlandı.

Çelik konstrüksiyon çatı imalatı da tamamlanan projede dış cephe kaplama, boya ve elektrik imalatı sürüyor. Toplam 15 dönümlük alan üzerine kurulu Sedir Mahallesi Spor Kompleksi Antalya’nın yeni spor merkezi olmuş olacak.

Tesis çevresinde 240 metre koşu parkuru, açık spor alanı, çocuk oyun parkı, 5 adet süs havuzu, doğal taş kaplamalı yürüyüş yolu yer alacak. Kompleks içerisinde, 2 adet 1435 metrekare 896 kişilik basket sahası, 3 minderli 620 metrekare güreş salonu, antrenman ve fitness salonları, fuaye, antrenör, hakem, soyunma ve toplantı odaları, ofis, kafeterya ve mescit bulunacak. Günübirlik tesis içerisinde ise 7 adet konaklama odası, restoran, mutfak, televizyon odası, lobi, açık teras ve mescit alanları yer alacak. Çocuk Kulübü 2 adet sınıf, uyku odası, yemekhane, mutfak ve ofisten meydana gelecek.