Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 26 milyon avroluk yatırımla hayata geçirilen iç hatlar terminal ek binasının açılışı yapıldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 26 milyon avroluk yatırımla hayata geçirilen yeni iç hatlar terminal ek binasının açılışı yapıldı. Ek bina sayesinde havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkacak.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (İSG) tarafından hayata geçirilen terminal binasının açılışında açıklamalar yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, havalimanı ve yol yapılan yerlerin geliştiğini dile getirerek, bugün bu durumun çok canlı bir örneğinin Sabiha Gökçen’de görüldüğünü belirtti.

Sabiha Gökçen’in ilk yapıldığı dönemdeki eleştirilerle ilgili de konuşan Şahin, zaman geçtikçe yönetim anlayışı değişikliğiyle birlikte bir ülkenin, bir müessesenin nasıl ilerletilebildiğinin ve geliştirilebildiğinin görüldüğünü belirtti.

Şahin, “Dün burası bomboştu. Bugün kapasite artırımı için her türlü yatırım yapılmanın mücadelesine girilmiş, çabaları gösteriliyor. 25 milyon kapasiteli diye başlandı, 31 milyona ulaştı, şu anda 41 milyona çıkartılıyor. İnşallah ikinci pistin yapılmasıyla birlikte bu kapasite 63 milyon olacak.” dedi.