10.8 C
Ankara
Perşembe, Mart 21, 2019
Ana Sayfa Altyapı Ordu Şehit Anıtı’nın İhalesi Yapıldı

Ordu Şehit Anıtı’nın İhalesi Yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında Şehit Anıtı’nın ihalesi gerçekleşti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ordu Şehit Anıtı’nın ihalesi yapıldı. Tarihten Günümüze Ordulu Şehitlerimiz Anıtı Projesi’nin ihalesinin yapıldığını müjdeleyen Belediye Başkanı Enver Yılmaz konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Yılmaz, “Şehitler Anıtı Projemizin ilk bölümünde şehitlerimizi tasvir eden şehit profilinin yer aldığı bir görüntü, arka bölümünde ise 1.598 şehidimizin isminin yazılacağı bir çalışma ve görsel olacak. Atatürk Anıtı ile Şehitlik Anıtı arasında düz bir zemin olmak kaydıyla aynı zamanda resmi programlarımızın yapılacağı tören alanı, çevre düzenlemesi ve kıyı kenar çizgisi düzenlemesiyle birlikte fiziki bir değişiklik olmadan sert zemin olacak. Bütün resmi tören ve anmalarımız artık burada yapılacak. Projenin hayata geçirilmesiyle şehitlerimizin manevi hatırası bu alanda temsili olarak yaşatılacağı gibi 1.598 şehidimizin manevi şahsiyetine Ordulu hemşehrilerimiz Büyükşehir marifetiyle sevgi, saygı ve şükranlarını sunmuş olacak.” şeklinde konuştu.

Projenin bittiğinde hem bir şehitlik anıtı hem de orta ölçekli bir şehir meydanının ortaya çıkacağını söyleyen Yılmaz, “Vatan için şehit düşen 293’ü asker, 72’si polis, 17’si sivil ve 1.217’si de savaş ve isyanlarda yaşamını yitiren 1.598 şehidimizin manevi hatırası bu alanda yaşatılacak. Hayatını kaybeden şehitlerimize ve gazi olan yiğitlerimize minnettarız. Allah mekânlarını cennet eylesin. Ruhları şad olsun.” dedi.