Kayseri’nin Melikgazi İlçesi’nde bulunan 30 Ağustos ve Anbar mahallelerinde kentsel dönüşüm başlıyor.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi’nde bulunan 30 Ağustos ile Anbar Mahallesi’nde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanabilirliği 25 Haziran 2018 tarih ve mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayınlandı. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 30 Ağustos ile Anbar Mahallelerinde başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin Uygulanabilirliği 25 Haziran 2018 tarih ve mükerrer Sayılı Resmi Gazete’de yayınlandığını dile getirdi.

30 Ağustos ile Anbar Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm için karar alındığını dile getiren Başkan Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak biz 5 ayrı mahallede kentsel dönüşümü başlattık. Ancak mülk sahiplerine ödenecek kira, daire karşılığı takas gibi konularda Bakanlar Kurulu Kararı gerekiyordu. Bu karar 04 Haziran 2018’de alınmış olup 25 Haziran 2018 itibari ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir. Kayseri başta olmak üzere Ağustos ile Anbar Mahallesi sakinlerine hayırlı olsun. Sıra kat karşılığı inşat sözleşmesinin yapılmasındadır.  Bu konuyu da önümüzdeki hafta halledeceğiz.” diye konuştu.

Melikgazi Belediyesi olarak 2015 yılı Temmuz ayı içerisinde başlatılan çalışmanın kısa sürede mülk sahiplerince anlaşılması ve yine kısa sürede Bakanlar kurulundan karar alınarak resmi gazetede yayınlanmasının bir başarı olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, bu projenin hakkı ve yerinde yapıldığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç konuşmasının sonunda Temmuz ayında başlatılan projenin Kasım ayanın ilk haftasında sonuçlandırılmasının hızlı, etkin ve verimli bir çalışma olduğunu ve her iki mahallede modern blokların yükseleceğini de sözlerine ekledi.