Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ‘Şehir Parkı’nın’ tanıtımını yerel ve ulusal basına düzenlenen kahvaltıda gerçekleştirdi.

Gölbaşı’nda şehir parkı açıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ‘Şehir Parkı’nın’ tanıtımını yerel ve ulusal basına düzenlenen kahvaltıda tanıttı.

Yemyeşil doğaya sahip Şehir Parkı, Eymir, Seğmenler ve Şafak Mahallelerinin kesişim noktasında 117 bin metrekarelik alana kuruldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Şehir Parkı hakkında şunları söyledi: “Şehir Parkı’nı Gölbaşılıların hizmetine açıyoruz. Daha sonra da resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Bu park Gölbaşı’nın en büyük, Ankara’nın da sayılı parklarından bir tanesi olacak. İçerisinde spor tesisleri, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, dönme dolabı, havuzları, piknik alanları, yaşlılar için yaptığımız ‘bahar evi’ ile beraber bugün itibari ile vatandaşların kullanımına açıyoruz. Resmi açılışına 30 Ağustos olarak düşünüyoruz. Ankara’nın en büyük dönme dolabı şuanda Gölbaşı’nda ve Ankara’nın da yeni simgelerinden olacak. Ankara’nın incisi olan Eymir ve Mogan Göllerinin eşsiz güzelliğinin 44 m yukarıdan daha güzel ve daha hoş bir şekilde yazın ve kışın görülecek.”

Başkan Duruay, daha sonra basın mensupları ile birlikte Şehir Parkı’nda bulunan teleferik ve dönme dolaba bindi. Aynı zamanda spor tesislerinde çocuklarla birlikte basketbol ve tenis oynadı.