Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’de gençlik merkezi inşa ediyor.

6 katlı olarak inşa edilen ve tam donanımlı olacak yapı 11 bin 200 metrekare alanda inşa edilecek. Gençler için gerekli tüm imkanlara sahip olacak yapının inşa çalışmaları hızla devam ediyor. Bodrum kat çalışmaları tamamlanan yapının alt zemin kat uygulamaları yapılıyor. Gençlik merkezi, bodrum alt zemin, üst zemin, bir, iki ve üç olmak üzere 6 kat şeklinde hayata geçirilecek.

İnşa edilen gençlik merkezinde A blokta kalıp söküm isi tamamlanırken kotlar arası kolonların donatı ve kalıp imalatı tamamlanıp betonu döküldü. B blok kotları arası perde kalıp ve döşeme kalıp sökümü işleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. B blok kotu döşemesi kiriş imalatına başlandı.

Gençlik Merkezi’nin yaklaşık 5 bin metrekare peyzaj alanı olacak ve bu alanda 2 adet basketbol ve voleybol sahası ile 44 araçlık açık otopark yer alacak. Merkez Gebze’de gençlerin sosyal aktivite gerçekleştirebilecekleri, spor yapabilecekleri ve ders çalışabilecekleri bir mekan haline gelecek.

Birinci kat pastahane, teras, kafeterya, bebek bakım odası, 380 kişilik tiyatro salonu, kulis, dekor deposu ve atölye sınıfından meydana gelecek. Yapın ikinci katında ise satranç odası, 5 adet derslik, kütüphane, öğretmen ve idareci odası yer alacak. Son katta ise internet sınıfı, sanat atölyesi, 5 adet derslik, müzik stüdyosu ve kayıt odası bulunacak.