Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, metro projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada projenin 2018’in ilk yarısında ihaleye çıkacağını belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyarette, Gebze Belediyesi ile birlikte yapılacak projeler ile ilgili detaylı bir toplantı da yapıldı. Toplantıda Gebze-Darıca Metro Hattı projesi masaya yatırıldı. Gebze Belediyesi Toplantı salonunda yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker dışında Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan, Ulaşım Dairesi Başkanı Ayşegül Yalçınkaya da hazır bulundu.

Büyükşehir Belediyesi ile her zaman uyum içinde bir çalışma sürdürdüklerini dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuyla ilgili olarak ”Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Biz de Gebze Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Yapılan bu toplantıda Genel Sekreterimize bilgi aktarımı gerçekleştirdik. Projelerin kentimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Gebze’nin Kocaeli’nin önemli bir ilçesi olduğunu dile getiren Bayram konuşmasına şu sözlerle devam etti:”Gebze Kocaeli’nin güzide ilçelerinden bir tanesi. Biz burada Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımızı hız kesmeden devam ediyoruz. Gebze Belediyemizde çalışmalarını hiç aksatmadan sürdürüyor. Yaklaşık 15,5 km uzunluğunda ve 12 istasyona sahip Gebze-Darıca Metro Hattının ön projeleri yaklaşık 5 ay önce tamamlandı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM)’ne onaylatıldı. Söz konusu projede uygulamaya esas kesin projeler tamamlanma aşamasında olup gerekli ihale hazırlıklarının ardından 2018 yılının ilk yarısında Gebze-Darıca Metro hattının yapım ihalesine çıkılması hedeflenmektedir.”