Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Eski Garaj Yeni Proje ile ilgili açıklama yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Eski Garaj Yeni Proje çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Gençoğlu, “Biz projemizin ihalesini yaptık ve ardından yer teslimini yaptık. Yer teslimini yaptıktan sonra yüklenici firma, zemin etütlerinin yeniden tetkik edilmesi konusunda bir dilekçe verdi. Biz de bu zemin etüt çalışmalarını ve zemin iyileştirme çalışmalarını üniversite hocaları nezdinde profesörlere giderek incelemesini yaptırdık. Ufak tefek değişiklik önerileri oldu ve onun üzerinde bir mutabakata vardık. Öyle kamuoyunda bahsedildiği gibi müteahhide 30 milyon lira verilecek gibi bir durum söz konusu değil. Yani öyle ilave verilecek gibi sözler tamamıyla kulaktan dolma bilgilerdir.” dedi.

Gençoğlu, “Projede ne gerekiyorsa yüklenici firma bunları yapmak zorundadır. Bu yasayla birlikte projede öngörülmeyen hususlar için yüzde 10 keşif artışı maddesi vardır. Bu tabi zemin iyileştirme için değil. Değişik hususlar için ileride imalatlarda, projede değişiklikler olabilir, bunlarla ilgili yasada bir madde var. Bunu kullanırsınız kullanmazsınız, bu inşaatın devamı esnasında ortaya çıkacaktır. Ama şunu net bir şekilde ifade edeyim, zeminle ilgili bir para ödeneceği, 30-35 milyon gibi bir rakam söz konusu değil. Biz öncelikle projemizin doğruluğunu tespit ettik, doğruluğunu onaylattık. Ufak tefek değişiklikler yapıldı ama bunlar rakam boyutunda artışı gerektirecek bir boyutta değil.” dedi.