Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba teklifi Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine birçok önemli düzenleme getiriyor.

Torba teklif, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nde Atatürk Orman Çiftliği, Bismil’in Çeltikli Mahallesi ve daha birçok düzenlemeye yer verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi içerisinde, daha önce 10 yıllığına verilen alanın şimdi 29 yıllığına belediyeye verildiğini ifade ederek, “Alan 29 yılın sonunda anahtar teslimi AOÇ idaresine devredilecek. İdare de o alanın tekrar bir daha işletmesini kiraya vererek gelir elde edebilecek.” dedi.

Teklifle, daha önce 10 yıllığına kiraya verilen alanın şimdi 29 yıllığına belediyeye verilmesi imkanı tanındığını belirten Tuna, “Kiraya verilen alan metrekare olarak artırılmıyor. Sadece bu alan içerisinde, hediyelik eşya, kafe, dondurma ve çay satışı gibi hizmetlerin verilmesi de amaçlanıyor.” dedi. Tuna, bu alanın 29 yılın sonunda anahtar teslimi AOÇ idaresine devredileceğini, idarenin de o alanın tekrar bir daha işletmesini kiraya vererek gelir elde edebileceğini söyledi