Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin çeşitli yerlerde kurulacağını söylediği millet bahçelerinden ilki Antalya’da tamamlanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeşil alana dönüştürülmek için  yıkılan eski stadyum alanı, Kent Müzesi ve Karaalioğlu Parkı ile birlikte Millet Bahçesi haline getiriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Millet Bahçesi’ni ilk bitiren şehrin Antalya olacağını dile getirerek, “Projeye çok önce başlamıştık. Yıktığımız Işıklar’daki eski stadyum alanında, yeşil alan ve meydan düzenlemesi çalışması yürütüyorduk. Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesinin de içinde bulunduğu bu toplam 137 dönümlük alan Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi olacak. Projeyi sene sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Proje tamamlandığında eski stadyum alanı yeşil alan ve meydan olarak, Kent Müzesi ile birlikte Karaalioğlu Parkı’na dahil olacak. Kapalı Spor Salonu içi de kent müzesi olacak. Tarihi Büyükşehir Belediyesi Binası belediye müzesi olarak hizmete açılacak. Fen İşleri ve Çevre Sağlığı binaları da farklı müzelere ev sahipliği de yapacak. Karaalioğlu Parkı, içinde Kent Müzesi, meydanı, yeşil alanı, Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi’ne dönüştürülmüş olacak