Antalya Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük projesi olan yaklaşık 1 milyar lira maliyetle hayata geçirilen Varsak- Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük projesi olan yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak- Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesinin inşaatının başladığını söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre, Türel, eski Varsak Belediyesi arkasında yer alacak yeni depolama alanında çalışmaların sürdüğünü söyledi.

 

Başkan Menderes Türel, Varsak-Otogar etabını yerel seçimlerden önce bitirip, sisteme yeni hattı bağlamak istediklerini belirtti. Antalya Meydan-Aksu arasındaki 2’nci Etap Raylı Sistemi 5.5 ay gibi dünya rekoru bir sürede tamamladıklarını söyleyen Türel, “Kendimizle yarışıyoruz.” dedi.

Raylı sistemle Konyaaltı’na ulaşım Proje kapsamında nostalji tramvayını da yenileyerek, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kadar uzatıp, sisteme entegre edeceklerini dile getiren Türel, böylece Müze önündeki durakla, Antalya’nın birçok noktasından varyanta ve Konyaaltı Sahil Projesi’ne ulaşılabileceğini belirtti. Antalya Kundu – Büyük Liman arasında olacak ve bir kolu Varsak’a uzanacak yer altı metro hattını 2019 sonrası Antalya’ya kazandıracaklarını söyleyen Türel, gerekli tüm kamu izinlerini aldıklarını belirtti.