Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara trafiğini rahatlatacak raylı sistem projelerinin müjdesini verdi.

Başkent’teki ulaşım müjdeleri bitmiyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara trafiğini rahatlatacak ulaşım müjdelerine her gün bir yenisini daha ekliyor.

Başkent’te yeni Metro ve ANKARAY hatları yapılacağını açıklayan Başkan Tuna, “Ankara’daki raylı sistemi yaygınlaştırarak, ulaşımda ciddi bir rahatlama sağlayacağız”. diye konuştu.

Başkentlilerin taleplerini dikkate alarak yeni kararları hayata geçirmeye özen gösterdiklerini belirten Başkan Tuna, yeni hatlara ilişkin şu şekilde konuştu: “Yeni ilave metro hatları ve ANKARAY’ın uzatılmasıyla ilgili olarak projeler de hükümet programımıza dahil edildi. Bu konuyla ilgili ilk açıklamayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Ankara Mitingi’nde yaptı. Tüm hatların proje ve inşaatlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Projeler en kısa sürede tamamlanıp, inşaatına başlanırsa, Ankara’da gelişen ve artan raylı sistem sayesinde trafik akışında da ciddi bir rahatlama olacaktır diye düşünüyorum.”

Başkan Tuna, “Yaptığımız görüşmelerde vatandaşlarımızın öncelikli taleplerinin ulaşım ve alt yapı olduğunu gördük. Bizde bu talepler doğrultusunda çalışmalara başladık.” dedi.

Başkan Mustafa Tuna, “Ankara’da nüfus artışı yüksek ve bu da yeni ihtiyaçların oluşmasına neden oluyor. Dolayısıyla, daha da rahat bir ulaşım için raylı sistemi Ankara’da yaygınlaştıracağız.” dedi.