Alpullu fabrikası ile birlikte otel ve stadın da satışa çıkarıldığı belirtildi.

Hükümet, fabrikalarla birlikte sadece üretim tesislerinin satılacağını açıkladı. Ancak satışa çıkarılan fabrikalarla birlikte değerli arazileri hatta otel, stad, lojman ve sosyal tesisler de satışa çıkıyor.

Geçen hafta satış ilanı verilen Alpullu Şeker Fabrikası’nın sanayi arsasının satışından vazgeçildi. Son teklif verme gününün hemen öncesinde alınan iptal kararının fabrikalar için de bir sinyal olabileceği belirtiliyor. Satışa çıkarılan 14 fabrika arasından Niğde Bor, Çorum, Kırşehir ve Yozgat fabrikaları için de teklif verme süresi bugün sona eriyor.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) geçen hafta 29 Mart tarihinde satış ilanı verdiği 14 fabrika arasında yer alan Alpullu Şeker Fabrikası’nın bölge şefliğine ait Tekirdağ’ın Muratlı İlçesi Kurtpınar Mahallesi’nde yer alan 21 bin 671 metrekarelik değerli arsayı satmak için açtığı ihaleyi aldığı bir kararla iptal etti.

Şeker-İş Alpullu Şubesi Başkanı Orhan Saltık, önce satışa çıkarılıp ardından iptal edilen arsanın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından satılacak Alpullu Şeker Fabrikası’na ait olduğunu dile getirdi. Organize sanayi bölgesinin hemen yanında yer alan arsanın çok değerli olduğunu ve OSB içerisindeki Reka yağ fabrikasına kiralandığını söyleyen Saltık, “Satılmak istenen o yer fabrikamızın pancar toplama ve kantar yeriydi. Kota getirilip pancar üretimi düşürüldüğü için bölge müdürlüğü de kantar da kapatılıp kiraya verildi” dedi.