Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3.havalimanı metrosuyla ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Limak Holding Kıbrıs’taki oteli Cyprus Deluxe Hotel’i hizmete açtı. Otelin Limak Eurasia Luxury Hotel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir Yeni Havalimanı metrosuyla ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete açılacağını söyleyen Nihat Özdemir, projenin ulaşımı ile ilgili hiç bir sıkıntı olmadığını söyledi. Özdemir konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: “İstanbul Yeni Havalimanı açılış tarihinde herhangi bir aksilik yok. 29 Ekim’de havalimanımızı açacağız. Tesisler’deki çalışmalar hızla devam ediyor. Ulaşıma gelince kara yolları konusunda bütün yollar tamamlandı. 3 havalimanı metrosu 2019 yılının sonuna kadar yetişecek, programlarında bir aksilik gözükmüyor. Metromuz, 2019 yılının sonunda oraya bağlanmış olacak. Hiç bir sorun yok.” dedi.

Gayrettepe – 3. Havalimanı Metro Hattı, Yenikapı – Hacıosman Metro Hattı ile Gayrettepe’de, Hızlı Tren ile Havalimanı’nda, Sultangazi – Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı – Metrokent – Kayaşehir Metro Hattı ile Kayaşehir’de, Bakırköy – Kirazlı – Olimpiyatköy Metro Hattı ile Olimpiyatköy’de, Kayaşehir – Başakşehir -Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı – Halkalı Metro Hattı ile Halkalı’da,  Marmaray  Projesi ile Halkalı’da entegre olacak.