Üretim Reform Paketi kapsamında, sanayi sitelerinin taşınma süreci başlıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen ve kent içinde kaldığı için taşınması planlanan 135 sanayi sitesi arasından ilk olarak taşınacak olan 10 sanayi sitesi belirlendi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü taşınma sürecinin zoraki değil gönüllü olacağını vurguladı. İlk etapta taşınacak 10 sanayi sitesinde 6 bin 181 sanayi işletmesi ve 40 bin çalışan bulunuyor. Bakan Faruk Özlü, 10 sanayi sitesinin taşınma sürecindeki maliyetlerin karşılanabilmesi için sanayicilere düşük faizli kredi desteği verileceğini açıkladı.
Bakan Özlü, adı geçen 10 sanayi sitesinin taşınması için arazi temininin maliyetinin 280 milyon lira toplam taşınma maliyetinin ise 2.2 milyar lira olarak öngörüldüğünü belirtti.

İlk etapta taşınacak olan merkezler, Isparta Merkez (Yeni Sanayi Sitesi), Kastamonu KSS Yapı Kooperatifi, Düzce Sanayi Çarşısı Sanâtkarlar Küçük Sanayi Kooperatifi, Malatya Küçük Sanayi Sitesi, Elazığ Merkez Sanayi Sitesi, Rize Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, Sivas Keresteciler Marangozlar ve Oto Tamircileri KSS, 100. Yıl KSS, Bursa Yenişehir Sanayi Sitesi, Tokat Merkez Sanayi Sitesi